Savanorystė

Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos MEPA jaunieji ambasadoriai yra savanoriai, padedantys sunkiai gyvenantiems seneliams.

,,Maltiečiai (Maltos ordino pagalbos tarnyba) yra dalis seniausios labdaros organizacijos pasaulyje – Maltos ordino, teikiančio pagalbą vargstantiems net 120 šalių” – taip oficialiai galime apibūtinti minimą organizaciją. Visgi, vargstantiems bei išalkusiems, kasdien laukiantiems įeinančio vilties spindulio pro duris žmonėms tai reiškia kur kas daugiau.

Skurdas – viena rimčiausių pasaulio problemų, su kuria susiduria ir Lietuvoje gyvenantys žmonės, Prienai ne išimtis. Mus supa kasdienybė, kurios neįsivaizduojame be puodelio karštos kavos ryte, be gardaus patiekalo, pasitinkančio su saldžiu kvapu per pietus, be rožėmis atsiduodančios vonios vakare. Tai, ką mes matome kaip būtinybę, nepasiturintieji laiko prabangybe. Deja, jie neturi ne tik patogios lovos ar vonios – jie neturi gyvybei palaikyti būtino kąsnio.

Būtent ties čia ir įsiterpia maltiečiai, priverčiantys senelių, lankomų kiekvieną antradienį bei ketvirtadienį, veidus nušvisti it vaivorykštė po didžiulės audros. Net ir tamsiausioje bedugnėje, mes galime užsiauginti sparnus, kurie mums padės iš jos ištrūkti. Mūsų sparnai – maltiečiai.

 

Vizitas Prienų globos namuose