„LIVE“ su europarlamentare Vilija Blinkevičiūte

Apie žmogų, jo teises, demokratijos bei šių dienų aktualijas politikų akimis bei politikos įtaką mums – taip apibūdinčiau nuoširdų susitikimą su Lietuvos politikos ir visuomenės veikėja, teisininke, ilgamete Europos Parlamento nare, buvusia LR socialinės apsaugos ir darbo ministre Vilija Blinkevičiūte. Nors balandžio 12 dieną MEPA jaunųjų ambasadorių ir kuratorės ekonomikos mokytojos Laimos Raudonikienės inicijuotas „LIVE“ susitikimas Prienų „Žiburio“ gimnazijos Facebook paskyroje vyko nuotoliniu būdu, neabejoju, jog kiekvienas, stebėjęs pokalbį, mėgavosi klausydamas žmogaus, besidalijančio savo gyvenimo patirtimi, aistra mokslui, pažinimui. Politikė ne tik supažindino gimnazistus su politikos mokslo ypatybėmis, Europos Parlamento komitetų funkcijomis ir jų svarba, bet ir kreipėsi į jaunimą, kviesdama tobulėti, pristatydama karjeros galimybes ir skatindama siekti užsibrėžtų tikslų. Tikiu, jog Vilijos Blinkevičiūtės optimizmas ir linkėjimas išlikti stipriems įnešė motyvacijos pliūpsnį ne tik gimnazijos MEPA jauniesiems ambasadoriams, bet ir kiekvienam, dalyvavusiam susitikime.

Austėja Suchockaitė, II a kl. mokinė

Sveikinimas su Kovo 11-ąja

Prieš trisdešimt vienerius metus Lietuvos sąjūdžio vedami pasukome nepriklausomos ir demokratinės VALSTYBĖS keliu. Kovo 11- ąją paskelbtas AKTAS tapo lemtingu slenksčiu, kurį peržengus LAISVĖ mums tapo didžiausia galimybe. Galimybe gyventi dorai ir teisingai, galimybe patiems tvarkyti savo gyvenimą, galimybe atsiverti pasauliui ir priimti pasaulį savo laisvoje valstybėje.

Nuoširdžiai sveikiname Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Tegul LAISVĖ ir TIKĖJIMAS visiems suteikia stiprybės ir jėgų kurti Lietuvą, kuria didžiuotųsi ateities kartos. Gražaus besiskleidžiančio LAISVĖS pavasario gamtoje ir Jūsų širdyse!

Prienų „Žiburio“ gimnazijos
Jaunieji ambasadoriai
#MEPA

Sausio 13-oji diena

2020-01-13

Šiandien neužmirštuolė – ir Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen atlape! Šiandien visoje Lietuvoje kuriame laužus ir degame žvakes, kaip prieš 30 metų tai darė Laisvės gynėjai – Lietuvos žmonės, kurie siekė apginti apsisprendimo laisvę ir nenorėjo, kad valdytų svetimi. Tačiau šiandien Lietuva yra išdidi Europos Sąjungos narė, sukūrusi tikrą sėkmės istoriją, į praeitį žvelgianti su didžiule pagarba Laisvės gynėjams. Nuoširdus Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen linkėjimas Lietuvai.

Sacharovo premija

2020-12-16

Europos Parlamento (EP) rūmuose Briuselyje Baltarusijos demokratinei opozicijai įteikta 2020 m. Sacharovo premija už minties laisvę. Įteikdamas premiją Europos Parlamento pirmininkas D. Sassoli pažymėjo: „Visas pasaulis žino, kas vyksta jūsų šalyje. Matome jūsų drąsą ir kančią. Matome moterų drąsą. Baltarusija rodo mums pavyzdį. Matome neapsakomo masto piktnaudžiavimus ir prievartą. Jūsų siekis ir ryžtas gyventi demokratinėje šalyje mus įkvepia. Mes jus remiame jūsų kovoje.“

Demokratinei Baltarusijos opozicijai atstovauja Koordinavimo taryba – drąsių moterų iniciatyva, kuriai priklauso pagrindinė opozicijos kandidatė šalies prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaya, Nobelio premijos laureatė Svetlana Aleksijevič, muzikantė ir politinė aktyvistė Marija Kalesnikava bei politinės aktyvistės Volha Kavalkova ir Veranika Capkala. Demokratinei opozicijai taip pat atstovauja vaizdo tinklaraštininkas bei politinis kalinys Siarhei Cikhanouski, žmogaus teisių organizacijos „Viasna“ įkūrėjas Ales Bialiacki, darbininkų judėjimo lyderis Siarhei Dyleuski, „Telegram“ kanalo NEXTA įkūrėjas Stsiapan Putsila, politinis kalinys Mikola Statkevič ir kiti visuomenės veikėjai. Sacharovo premija už minties laisvę, pavadinta Rusijos fiziko ir politinio disidento Andrejaus Sacharovo garbei, nuo 1988 m. kasmet skiriama asmenims ir organizacijoms, ginančioms žmogaus teises ir laisves. Pernai ji atiteko ekonomistui Ilhamui Tohti, kovojančiam už Kinijos uigūrų mažumos teises.

Europos parlamentas

Dalyvaujame ES projekte

Prienų „Žiburio“ gimnazijos moksleivis Karolis Pūkas dalyvauja Europos korpuso solidarumo projekte, kuriame yra kuriama jau metus gyvuojanti laida „Pokalbiai su (ne)jaunimu“.
„Pokalbiai su (ne)jaunimu“ – tai tinklalaidė apie jaunimo galimybes Lietuvoje ir pasaulyje, jauno žmogaus gyvenimą ir problemas. „Podcasto“ epizodai pasirodo kas dvi savaites. Ar kada nors galvojai, kokią išliekamąją vertę turi pamoka realybėje ir patalpinta internete? Be abejo, pastarasis variantas turės didesnę vertę. Nors ir prarandamas gyvas bendravimas, tačiau mokomąją temą gali išgirsti žymiai daugiau žmonių, jie gali mokytis savo tempu bet kuriuo paros metu. Tokia pati nauda yra gaunama ir iš „podkastų“. Karolis į šį projektą gavo kvietimą iš PKLC jaunimo darbuotojos Živilės. Kadangi, anot paties Karolio, jau buvo susidūręs su filmavimu, dalyvavimas projekte bus puiki proga įgyti daugiau patirties filmuojant laidas, Karolis tikisi Europos Sąjungos projekte įgytas žinias pritaikyti gimnazijos vykdomose veiklose.

Laima Raudonikienė, ekonomikos mokytoja

Konferencija „EFEKT2020“

2020-02-28

Šių dienų švietimo sistema susiduria su skirtingais iššūkiais. Kyla daugybė klausimų, kaip išugdyti XXI amžiui reikalingų kompetencijų turintį jauną žmogų, kaip paruošti jaunuolius aktyviai įsitraukti į visuomenėje vykstančius procesus, kaip juos įtraukti į darbo rinką bei motyvuoti kurti Lietuvai. Lietuvos Junior Achievement kartu ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu kviečia mokytojus, mokyklų vadovus susitikti metinėje konferencijoje „EFEKT2020“, kurioje dalyviai gilina savo žinias ir dalijasi patirtimi. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius teigia, kad šiuolaikinis mokytojas gali būti mokinio patarėjas, bičiulis, kartu ieškantis atsakymų, kartu užduodantis klausimus, kartu skatinantis kritinį mąstymą, vaizduotę ir kūrybiškumą. Šiais metais vasario mėn. 18 d. konferencijoje dalyvavo Prienų „Žiburio“ gimnazijos ekonomikos mokytoja Laima Raudonikienė bei gimnazijos prezidentas II a kl. mokinys Andrius Grumadas. Informatyvius pranešimus konferencijoje skaitė Kotryna Tamoševičienė, Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vadovė, Linas Kojala, Rytų Europos studijų centro direktorius, Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, prof. dr. Nerijus Pačėsa, Erudito licėjaus įkūrėjas ir vadovas, ir kt. įdomūs žmonės, daug pasiekę savo srityse.

Andrius Grumadas, II a kl. mok.

Stengėmės suprasti klimato pokyčius

 

2020-01-27

Erasmus+ projekto „Europos žaliasis tikslas – švari energija ir aplinkos darna prieš klimato kaitą“ grupė sausio 11-18 dienomis dalyvavo projektiniame susitikime Prancūzijoje, Nimo mieste, Albert Camus licėjuje. 7 gimnazistai (Lukas Barkauskas, Arnas Rasimavičius, Dija Revinskaitė, Austėja Malinauskaitė, Ignas Malinauskas, Splendid Didla, Sofija Volungevičiūtė ir 2 mokytojai iš Lietuvos (direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Malinauskienė bei anglų kalbos vyr. mokytoja Jurgita Barkauskienė) kartu su Prancūzijos, Italijos, Ispanijos ir Graikijos mokiniais ir jų mokytojais gvildeno svarbiausią šiandieninės Europos ir pasaulio problemą – klimato kaitą. Visą savaitę projekto dalyviai klausė paskaitų apie rūšiavimą, kompostavimą, švarios energijos paieškas, atsakingą vartoseną. Mokiniai taip pat diskutavo apie tokias problemas kaip badas, per dideli žmonių poreikiai, oro tarša. Projektinio susitikimo komandos parengė namų darbus apie savo šalis, jų įstatymus dėl aplinkosaugos. Taip pat savo mokyklose vykdė apklausas apie aplinkosaugos problemas, parengė pranešimus apie meteorologinius savo šalių duomenis, skaitmeninę parodą „Klimato anomalijos.“ Visi pranešimai buvo pristatyti projektinio susitikimo metu. Kiekviena šalis sukūrė logotipą, atspindintį projekto temą. Geriausiu logotipu pripažintas Lietuvos komandos nario Arno Rasimavičiaus darbas.
Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Nimo miestu, lankėsi universitete, mokslinių tyrimų institute AGROPOLIS.
Dėkojame mokytojoms Rasai Kučinskienei ir Vilijai Gustaitytei už įkvėpimą dalyvauti projekte ir pagalbą rengiant namų darbus. Kitas projektinis susitikimas vyks gegužės 10-16 dienomis Prienų ,,Žiburio“ gimnazijoje.

A European green goal: clean energy and environmental sustainability against climate change
Erasmus+ 

Sveikiname Miglę!

 

2019-12-10

Europos namuose Vilniuje nugriaudėjo jau tradicija tapęs respublikinis Eurodebatų finalas. kuriame moksleiviai kalbėjo apie asmenines patirtis, būdus, kaip galima tapti žaliais, dalijosi patarimais apie sąmoningumą priimant sprendimus ir bandė atsakyti į klausimą, ar buvimas žaliu yra mados tendencija, ar būtinybė. Savo nuomonę reiškė komisijos nariai: ekologai, valdininkai, humoristai, 23 pusfinalininkai ir 6 finalininkai. Po trijų etapų įtampos ir diplomatiškos argumentų ir įtaigos kovos, suskaičiavus komisijos ir žiūrovų vertinimo balsus, paaiškėjo, kad Eurodebatus laimėjo Agita Beržanskaitė (Varėna), o mūsų gimnazistė Miglė Kalinauskaitė (konsultavo debatų klubo vadovė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Vilija Gustaitytė) iškovojo – 2 – ąją vietą! Trečią vietą užėmė mokinys iš Visagino. Šių moksleivių kalbos geriausiai reprezentavo europietiškas idėjas. Diplomus įteikė komisijos nariai: eurokomisaras Virginijus Sinkevičius ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Eurodebatų prizininkai pakviesti apsilankyti Europos Parlamente Briuselyje.

Vilija Gustaitytė, anglų kalbos mokytoja
Nuotraukos iš asmeninio archyvo


Prienų „Žiburio“ gimnazija prisijungė prie MEPA projekto

 

2019-10-21

Projektas MEPA (Mokyklos Europos parlamento ambasadorės) Lietuvoje vykdomas jau ketvirtus metus. Praėjusią savaitę Kaune vyko įvadinis seminaras naujoms narėms. Programos tikslas – skatinti jaunus žmones tapti aktyviais ir pilietiškais Europos vertybių puoselėtojais. Dažnai ir nesusimąstome, kokį poveikį ES daro kiekvienam : mūsų pomėgiams, kelionėms, saugumui, mokslui, sveikatai. Būdami Europos Sąjungos piliečiai galime naudotis pilietinėmis, politinėmis, socialinėmis teisėmis. Mes, ES piliečiai, esame pagrindas viso to, ką ir kaip daro centrinės ES institucijos. MEPA tinklo mokyklos išsamiai supažindina savo bendruomenių narius su ES funkcionavimu, teisės aktais, priimamais sprendimais ir jų įtaka kasdieniam mūsų gyvenimui. Tai daroma integruojant projekto medžiagą įvairių dalykų pamokose, organizuojant įvairius teminius renginius, Europos dienos šventę bendruomenei.

Šiais mokslo metais Lietuvoje dalyvauti projekte užsiregistravo 139 mokyklos. Jis bus vykdomas visus mokslo metus. Geriausiai pasirodžiusios mokyklos ir jaunesnieji ambasadoriai, t. y aktyvūs moksleiviai, kurie padės organizuoti renginius, kurs informacijos centrą ir atliks kitus darbus, susijusius su projektu, bus apdovanoti kelione į centrines ES institucijas.

Vilija Juodsnukienė, istorijos mokytoja
Nuotraukos Laimos Raudonikienės