MEPA KOMANDA KVIEČIA JUS SKAITYTI

Prienų „Žiburio” gimnazija jau nuo 2019 metų bendradarbiauja kartu su Europos Parlamentu ir kviečia savo mokinius sužinoti kuo daugiau apie Europos Sąjungą. Manome, kad visos aktualijos sklindančios mūsų kasdienybėje turėtų būti svarbios kiekvienam, todėl mūsų mokykloje yra įrengtas info centras. Šį žinių kampelį galite rasti gimnazijos bibliotekoje. Ne tik įdomios knygos apie viską: nuo pasaulio ekonomikos iki istorinių asmenybių padėjusių augti EU valstybėms. Taip pat, čia galite rasti įdomiausių žaidimų supažindinančių su įvairiausiomis temomis kaip istorija ar geografija. Visi laukiami ir kviečiami užsukti, nepabijoti ir sužinoti daugiau.

-MEPA komanda

Pamoka apie Europos Sąjungą

Kovo 19 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazijos MEPA komandos nariai Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje pristatė „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ projektą. MEPA nariai supažindino su Europos Sąjungos, Europos Parlamento veiklomis ir kaip šios institucijos veikia mūsų gyvenimus. Mokiniai pasidalino informacija apie Europos Sąjungos istoriją, institucijų veiklą bei svarbiausius sprendimus ir jų įtaką kasdieniniam gyvenimui. Aptarėme Europos Sąjungos narystės privalumus, skatinant mokinius domėtis tarptautiniu bendradarbiavimu ir pilietiniu dalyvavimu. Šios diskusijos suteikė jaunimui įžvalgumo ir galimybę suprasti, kaip jie gali prisidėti prie Europos Sąjungos kūrimo ir tobulėjimo ateityje. Dėkojame už šiltą priėmimą ir diskusiją su progimnazijos bendruomene.

-MEPA komanda

Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu

Kovo 4 dieną Prienų „Žiburio” gimnaziją aplankė garbus svečias, Europos Parlamento narys profesorius Liudas Mažylis ir pravedė istorijos pamoką tema „ Kovo 11 ir valstybingumas”. Renginyje buvo aptariamos tokios temos kaip: Lietuva Pirmojo pasaulinio karo metu, Molotovo-Ribentropo paktas, Baltijos kelias, Kovo 11. Taip pat supažindino mus su ypač dominančia patirtimi ieškant Lietuvos Vasario 16-osios Nepriklausomybės paskelbimo akto originalo. MEPA komandos ambasadoriai taip pat gavo progą padiskutuoti su profesoriumi jiems kylančiais klausimais. Komanda iškėlė klausimą : Kaip ES institucijos, pavyzdžiui Europos Parlamentas ir Taryba, veikia ir priima sprendimus tokiu metu kai reikia juos priimti labai greitai? Liudas Mažylis įvertino iškeltą klausima kaip itin gerą ir davė puikių žinių apie ES institucijų veiklą, eigą, sklandumą šiuo negandų metu. MEPA komanda džiaugiasi gavus galimybę dalyvauti tokiame pasaulėžiūrą plečiančiame renginyje.

-MEPA komanda

Gimnazijos MEPA komanda dalyvavo susitikime su Europos Parlamento pirmininke

Sausio 12-ąją gimnazijos MEPA jaunųjų ambasadorių komanda kartu su ekonomikos mokytoja (MEPA vyr. ambasadore) Laima Raudonikiene dalyvavo Europos Parlamento pirmininkės Robertos Metsolos diskusijoje „Jaunimui priklauso ateities Europa – kokią ją kursime?“ su Lietuvos jaunimu.

Diskusijoje buvo aptariama daug klausimų, pavyzdžiui, klimato krizių įtaka jaunimo aktyvumui kuriant ateitį, lyčių lygybės pažanga Europos Sąjungoje, Europos Parlamento pirmininkės įtaka priimant sprendimus, balsavimų galimybės jauniems žmonėms, Europos šalių švietimo sistemos, Europos Sąjungos atsparumas grėsmėms. Į šiuos jaunos auditorijos iškeltus klausimus Europos Parlamento pirmininkė atsakė itin detaliai, dalykiškai  supažindino su kiekviena problema. Ji akcentavo, kad visada yra tobulintinų dalykų, todėl turime būti informuoti, aktyvūs ir motyvuoti, kadangi, žvelgiant į ateitį, jaunų žmonių vaidmuo Europos Sąjungoje yra itin svarbus.

-MEPA komanda

Kas tau yra Europa?

Lankėmės Prienų „Pasaka” darželyje, kuriame vedėme pamokėlę vaikams „Kas tau yra Europa?”. Šioje pamokėlėje vaikus supažindinome su miestų, šalių bei Europos Sąjungos sampratomis. Taip pat, vaikai mokinosi atskirti vienus iš pagrindinių visų šalių simbolių – vėliavas. Pamokos gale tikrinome, ką vaikai išmoko, jie piešė piešinėlius tema „Kas man yra Europa?”. Už pačius kūrybingiausius piešinius vaikus apdovanojome saldainiais. Toliau siekime šviesti vieni kitus apie Europos Sąjungą, net gi ir pačius mažiausius!

-MEPA komanda

Tarptautinė mokytojų diena

Minint Tarptautinę mokytojų dieną, Spalio 5 dieną Prienų „Žiburio” gimnazijos mokytojai ir gimnazistai keitėsi pozicijomis. GMS ir MEPA komandos nariai pamokas vedė mokytojams. Viena iš pamokų „Euroteacher”. Šioje pamokoje pristatėme prezentaciją apie mokytojų padėtį ir svarbą Europos Sąjungoje. Taip pat, tikrinome mokytojų žinias apie EU ir kaip jie gerai pažįsta Europos vėliavas. Kartu su mokytojais diskutavome ir išklausėme jų nuomones bei gavome pasiūlymų apie mokymo tobulinimą Europos Sąjungoje. Buvo įdomu ir informatyvu išgirsti pačių mokytojų nuomones. Didelį ačiū sakome jiems už pastangas ir įsitraukimą!

-MEPA komanda

Europos kalbų dieną – netradicinės mokinių vedamos pamokos

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kuri tradiciškai kasmet minima mūsų gimnazijoje pamokų metu. Šiais mokslo metais anglų kalbos mokytoja Jurgita Barkauskienė ir ekonomikos mokytoja Laima Raudonikienė (MEPA vyresnioji ambasadorė) kartu su I–IV klasių mokiniais nutarė šią dieną paminėti kitaip nei ankstesniais mokslo metais – visoms klasių grupėms vyko Europos kalbų pamokos gimnazijos aktų salėje. Džiugu, kad prie šios iniciatyvos prisidėjo labai daug mokinių ir mokytojų. Vieni gimnazistai pamokoms nupiešė plakatus, kiti dainavo įvairiomis kalbomis, treti rinko informaciją ir paruošė pristatymus lietuvių bei prancūzų kalbomis, taip pat kūrė viktorinos klausimus. Šias netradicines pamokas savo bendraamžiams kūrybiškai vedė patys mokiniai, baigiantis pamokoms pateikė įsivertinimą. Klasių grupių komandos, teisingiausiai ir greičiausiai atsakiusios į viktorinos klausimus, buvo apdovanotos „Tango Pizza“ 30 eurų čekiais. Širdingai dėkojame mūsų gimnazijos direktorei ir pavaduotojoms, taip pat ir anglų kalbos mokytojams (Jūratei, Artur ir Vilijai), nuoširdžiai prisidėjusiems prie Europos kalbų dienos organizavimo. Taip pat, MEPA komandos nariai paklausinėjo Prieniečių klausimų apie Europos kalbas – video galite žiūrėti paspaudę čia. Lauksime tokio pačio įsitraukimo ir kitais metais.

-MEPA komanda

Prienų „Žiburio“ gimnazijos MEPA komanda grįžta

Prasidėjus naujiems mokslo metams, susibūrė nauja Prienų „Žiburio“ gimnazijos MEPA komanda. „Sveiki, esame Prienų „Žiburio“ gimnazistai, mokyklų Europos Parlamento jaunieji ambasadoriai: Felicija, Elžbieta, Augustas, Ignė, Lukas ir Domas. Esame motyvuoti ir pasiruošę kibti į darbus nieko nelaukiant. Šiais mokslo metais stengsimės būti aktyvūs, skleisti visiems rūpimas aktualijas apie Europos Sąjungą bei Europos Parlamentą, kartu gveldenti keliamas problemas, supažindinti su ES suteikiamomis galimybėmis ir ypatumais. Iki greito.

-MEPA komanda

Gegužės 9 – Europos diena

Gegužės 9d. – Europos dieną, Prienų ,,Žiburio‘‘ gimnazijos mokiniai šventė prasmingai – gilino savo istorines bei politines žinias profesoriaus, Europos Parlamento nario Liudo Mažylio paskaitos – diskusijos metu. Gavome atsakymus į klausimus apie šių dienų aktualijas, Europos žmones bei valstybes vienijančias vertybes, buvusias strategines žaliavas karų metu, teritorijų pasidalijimus bei šalis lyderes pokario metu.