Europos mokyklų sporto diena

 

2019-09-30

Rugsėjo 30 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazija jau ketvirtą kartą kartu su tūkstančiais kitų Europos Sąjungos šalių mokyklų dalyvavo „Europos mokyklų sporto dienos 2019“ renginiuose.

Europos mokyklų sporto dienos atsiradimą įkvėpė Vengrijos mokyklų sporto dienos renginiai, kuriuos daugiau nei 10 metų organizuoja Vengrijos mokyklų sporto federacija. Tai renginiai, skirti skatinti mokinių fizinį aktyvumą, išbandyti naujas fizinės veiklos ir sporto rūšis ir, žinoma, suteikti galimybę įgyti teigiamą patirtį kūno kultūros ir sporto srityse kiekvienam dalyviui. 2015 metais renginys vyko Vengrijoje, Lenkijoje ir Bulgarijoje, nuo 2016 metų prie Vengrijos mokyklų sporto federacijos iniciatyvos prisijungė ir kitos Europos Sąjungos šalys, o 2018 metais šis renginys vyko net 29 – ose Europos sąjungos šalyse ir jame dalyvavo 2,5 milijono mokinių. Labai svarbu ir džiugu, kad Prienų „Žiburio“ gimnazija į šį renginį įsitraukė viena pirmųjų Lietuvoje.

Šią dieną keturių pirmųjų ir keturių antrųjų gimnazijos klasių mokiniai, jų auklėtojai bei tėvai buvo pakviesti dalyvauti smagiose ir kiek neįprastose orientavimosi varžybose. Pirmų klasių komandos, gavusios skirtingus maršrutus ir užduočių atlikimo lapus, turėjo susiorientuoti gimnazijos pastate ir suradę pagal užkoduotas nuorodas 7 kontrolinius punktus (dalykų kabinetus) greitai atlikti kūrybines užduotis. Antrų klasių komandos, gavusios Prienų miesto stilizuotus žemėlapius bei juose pateiktus maršrutus, turėjo surasti 6 kontrolinius punktus ir juose atlikti užduotis. Komandoms už užduoties atlikimą buvo skiriama iki 10 taškų.

Renginį, vadovaujant kūno kultūros mokytojui ekspertui Olegui Batučiui, organizavo ir vykdė trečių gimnazijos klasių mokiniai. Prie įvairių užduočių kūrimo, jų vykdymo ir vertinimo geranoriškai prisidėjo trečių klasių vadovai, užsienio kalbų, tiksliųjų ir socialinių mokslų metodinės darbo grupės, GMS su prezidentu Andriumi Grumadu priešakyje bei Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginio techniniu aprūpinimu rūpinosi gimnazijos IT specialistas Mindaugas Račaitis.

Lygiai 13 valandą, renginio vadovui O. Batučiui davus startą, visos komandos skirtingomis kryptimis iškeliavo į dvi valandas trukusią kelionę.

Šios kelionės metu pirmų gimnazijos klasių komandos turėjo galimybę išbandyti savo jėgas sportinėse veiklose, patikrinti savo žinias istorijos, sveikatos, geografijos srityse, o antrų klasių mokiniai Prienų rajono savivaldybės aikštėje atliko komandinę užduotį, Prienų sporto ir pramogų arenoje dalyvavo krepšinio trenerio Mariaus Leonavičiaus surengtame krepšinio baudų metimo konkurse, savo jėgas išbandė prie „Žiburio“ kalnelio surengtame konkurse, užkopę į Mačiūnų piliakalnį atliko užduotį, skirtą akių ir proto miklumui, patobulino savo praktinius pirmosios pagalbos įgūdžius.

Pirmą vietą iškovojo Laimos Raudonikienės I a klasės komanda (jie gavo maksimumą taškų sveikatos viktorinoje ir savo gretose vieninteliai turėjo net keturis tėvų atstovus). Antrą vietą su 75 taškais užėmė Rūtos Pūrienės vadovaujama I d klasės komanda. Trečią vietą su 72 taškų rezultatu užėmė Ic klasė (klasės vadovė Virginija Šiugždinienė), o ketvirti liko Levutės Karčiauskienės Ib klasės auklėtiniai (70 taškų).

Antrų gimnazijos klasių pirmą vietą su 69 taškais iškovojo Arturo Juočiūno II b klasės komanda (ji buvo pati gausiausia iš antrokų). Antrą vietą su 54 taškais iškovojo Jurgitos Tamošiūnienės vadovaujama II a klasė. Trečia vieta atiteko II c klasės komandai, surinkusiai 47 taškus (klasės vadovė Dalia Šklėriūtė). Ketvirti liko ilgiausiai distancijoje užtrukę praėjusių metų pirmokų čempionai Romos Ruočkienės auklėtiniai – II d (44 taškai).

Visos komandos gavo oficialius Europos mokyklų sporto dienos dalyvių sertifikatus bei gimnazijos direktorės Irmos Kačinauskienės įsteigtus prizus – didžiulius arbūzus.

Renginio vadovo Olego Batučio žodžiais tariant, šis renginys tikrai pasisekė, jį lydėjo geras oras, organizatorių bei dalyvių puiki nuotaika. Šį kartą, kaip ir buvo tikėtasi, į renginį įsitraukė dar daugiau dalyvių – 180 mokinių, 16 mokytojų, 3 šeimos nariai ir 3 gimnazijoje dirbantys specialistai (IKT, sveikatos priežiūros ir bibliotekos darbuotojai), viso – 202, o tai trečdaliu daugiau nei pernai. Renginys „Žiburio“ gimnazijoje, kaip ir visoje Europoje, palaipsniui įgauna pagreitį ir kiekvienais metais pritraukdamas vis daugiau ne tik gimnazijos, bet ir miesto bei rajono bendruomenės narių, tampa tradiciniu.

„Džiaugiuosi, kad mes nuo pat pradžios įsitraukėme į šį europinį renginį ir kiekvienais metais kartu su tūkstančiais kitų Europos Sąjungos šalių mokyklų dalyvaujame jame, propaguodami fizinį aktyvumą, ugdydami mokinių sveiko gyvenimo būdo įpročius ir didindami jų fizinį pajėgumą.“ – dalijosi savo įspūdžiais O. Batutis.

Visą informaciją apie renginius ir jų dalyvius galima rasti oficialioje „Europos mokyklų sporto diena 2019“ internetinėje svetainėje: http://www.essd.eu/, arba  http://essd.nowwemove.com/#BeActive.

Olegas Batutis, kūno kultūros mokytojas ekspertas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *