Prienų „Žiburio“ gimnazija prisijungė prie MEPA projekto

2019-10-21

Projektas MEPA (Mokyklos Europos parlamento ambasadorės) Lietuvoje vykdomas jau ketvirtus metus. Praėjusią savaitę Kaune vyko įvadinis seminaras naujoms narėms. Programos tikslas – skatinti jaunus žmones tapti aktyviais ir pilietiškais Europos vertybių puoselėtojais. Dažnai ir nesusimąstome, kokį poveikį ES daro kiekvienam : mūsų pomėgiams, kelionėms, saugumui, mokslui, sveikatai. Būdami Europos Sąjungos piliečiai galime naudotis pilietinėmis, politinėmis, socialinėmis teisėmis. Mes, ES piliečiai, esame pagrindas viso to, ką ir kaip daro centrinės ES institucijos. MEPA tinklo mokyklos išsamiai supažindina savo bendruomenių narius su ES funkcionavimu, teisės aktais, priimamais sprendimais ir jų įtaka kasdieniam mūsų gyvenimui. Tai daroma integruojant projekto medžiagą įvairių dalykų pamokose, organizuojant įvairius teminius renginius, Europos dienos šventę bendruomenei.

Šiais mokslo metais Lietuvoje dalyvauti projekte užsiregistravo 139 mokyklos. Jis bus vykdomas visus mokslo metus. Geriausiai pasirodžiusios mokyklos ir jaunesnieji ambasadoriai, t. y aktyvūs moksleiviai, kurie padės organizuoti renginius, kurs informacijos centrą ir atliks kitus darbus, susijusius su projektu, bus apdovanoti kelione į centrines ES institucijas.

Vilija Juodsnukienė, istorijos mokytoja
Nuotraukos Laimos Raudonikienės