Stengėmės suprasti klimato pokyčius

 

2020-01-27

Erasmus+ projekto „Europos žaliasis tikslas – švari energija ir aplinkos darna prieš klimato kaitą“ grupė sausio 11-18 dienomis dalyvavo projektiniame susitikime Prancūzijoje, Nimo mieste, Albert Camus licėjuje. 7 gimnazistai (Lukas Barkauskas, Arnas Rasimavičius, Dija Revinskaitė, Austėja Malinauskaitė, Ignas Malinauskas, Splendid Didla, Sofija Volungevičiūtė ir 2 mokytojai iš Lietuvos (direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Malinauskienė bei anglų kalbos vyr. mokytoja Jurgita Barkauskienė) kartu su Prancūzijos, Italijos, Ispanijos ir Graikijos mokiniais ir jų mokytojais gvildeno svarbiausią šiandieninės Europos ir pasaulio problemą – klimato kaitą. Visą savaitę projekto dalyviai klausė paskaitų apie rūšiavimą, kompostavimą, švarios energijos paieškas, atsakingą vartoseną. Mokiniai taip pat diskutavo apie tokias problemas kaip badas, per dideli žmonių poreikiai, oro tarša. Projektinio susitikimo komandos parengė namų darbus apie savo šalis, jų įstatymus dėl aplinkosaugos. Taip pat savo mokyklose vykdė apklausas apie aplinkosaugos problemas, parengė pranešimus apie meteorologinius savo šalių duomenis, skaitmeninę parodą „Klimato anomalijos.“ Visi pranešimai buvo pristatyti projektinio susitikimo metu. Kiekviena šalis sukūrė logotipą, atspindintį projekto temą. Geriausiu logotipu pripažintas Lietuvos komandos nario Arno Rasimavičiaus darbas.
Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Nimo miestu, lankėsi universitete, mokslinių tyrimų institute AGROPOLIS.
Dėkojame mokytojoms Rasai Kučinskienei ir Vilijai Gustaitytei už įkvėpimą dalyvauti projekte ir pagalbą rengiant namų darbus. Kitas projektinis susitikimas vyks gegužės 10-16 dienomis Prienų ,,Žiburio“ gimnazijoje.

A European green goal: clean energy and environmental sustainability against climate change
Erasmus+ 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *