Gimnazistai, sukluskit!

Atgavusi Nepriklausomybę, Lietuva užsimojo siekti Europos Sąjungos narės vardo. Veikla, t.y. būtinų įstojimo sąlygų vykdymas, prasidėjo 1995 metais. Netrukus, 2003 metais, per referendumą, kuriame dalyvavo beveik  64 proc. balsuoti galinčių Lietuvos gyventojų, daugiau nei 91 proc. balsavusiųjų palaikė Lietuvos įstojimą į ES. 2004 m. gegužės 1 dieną Lietuva įstojo į ES.

Nors jau 17 metų esame ES nariai, modernizavimo ir visuomenės gerovės kūrimo pabaigos nesimato. Per šį laiką užaugo nauja, vakarietiškai mąstanti karta, kuriai suteikta daug galimybių, tačiau kiekvienam žingeidžiam europiečiui, norinčiam tobulėti, būtini  atsakymai, ir visai nesvarbu, kokio jis amžiaus, kada ir kur jis gimė. Būtent projektas MEPA (Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės) suteikia galimybes kiekvienam jaunam europiečiui gauti atsakymus į rūpimus klausimus, sudaro sąlygas tobulėti, puoselėti ir pažinti plačiąją Europą, ją formuojančią demokratiją, suvokti Europos Parlamento vaidmenį ne tik visos šalies, bet ir kiekvieno žmogaus gyvenime.

Prienų „Žiburio“ gimnazijos MEPA projekto ambasadoriai, ES piliečiai, jau antrus metus sėkmingai savo bendruomenės narius supažindina su ES veikla bei funkcionavimu. Projekto bendruomenės tikslas – skatinti mokyklų bendruomenių domėjimąsi Europos Sąjungos funkcijomis, aktualijomis bei priimtais sprendimais. Besivystančioje aplinkoje reikalingas gebėjimas pateikti informaciją profesionaliau, įdomiau, nestandartiškai, todėl tikslo siekiama mūsų organizuojamų renginių metu, o žinutė puoselėti ES vertybes siunčiama toli gražu ne tik iš lūpų į lūpas. Gimnazistai, kuruojami mokytojų, skatina ne tik mokyklos, bet ir Prienų rajono bendruomenės narius įvairiais būdais: vyksta paskaitos – diskusijos aktualiomis temomis, protmūšiai, dalyvaujama Europos egzaminuose, respublikiniuose debatuose, organizuojami konkursai, susitikimai su europarlamentarais. Tai ne tik patirtis, bet ir suteikta galimybė pasijusti tikru ES nariu, tvirtai žinančiu, kokioje aplinkoje jis vystosi ir kokiais būdais gali išnaudoti suteiktas galimybes. „Jaunimui, kuris domisi politine veikla ir nori suprasti, kokioje visuomenėje gyvena šiomis dienomis, tai patikimas tramplinas į platesnius politikos vandenis,“ – teigia Laima Raudonikienė, Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vykdomo projekto kuratorė. Pasak projekto dalyvių, šios veiklos, kai esi į jas tiesiogiai įtrauktas, leidžia lengviau suprasti ES funkcijas ir įtaką visuomenei.

Projektas MEPA sėkmingai siunčia savo žinutę jaunų, entuziastingų žmonių dėka ir kviečia eiti įdomesniu tobulėjimo keliu. Be to, verta suklusti, nes mokyklos, suorganizavusios daug įdomių, kokybiškų renginių, akcijų, minėjimų, labiausiai įtraukusios savo gimnazijos ir vietos bendruomenes, bus apdovanotos kelionėmis į Briuselį, Europos Parlamentą. Verta pasistengti būti aktyviais, vykdyti veiklas, kūrybiškai mąstyti ir gebėti dirbti komandoje. Tad kviečiame prisijungti prie MEPA tinklo ir Jūsų mokyklą!

Austėja Suchockaitė ir Andrius Grumadas, Prienų „Žiburio“ gimnazijos MEPA jaunieji ambasadoriai